Novinky

Listopad

Na veletrhu Aqua-Therm Praha 2010 23.11 - 27.11. vystavoval Viadrus výrobky pro rok 2010 a 2011 zvýšený zájem byl o kotle na pevná paliva Hercules U26 a dále o automatické a kombinované kotle Ekoret a Hercules DUO Saphír.

stitek stitek

Říjen

Mýtus o teplotním náběhu litinových radiátorů
Všeobecně je prezentováno, že litinová otopná tělesa mají pomalý náběh teplot. Toto je jeden z mýtů, které bychom Vám chtěli vyvrátit. Při experimentálním měření pomocí termokamery, jsme porovnávali náběhy teplot u klasických plechových otopných těles a našich standardních „klasických“ kolonkových otopných těles typů KALOR 500/160 a moderních designových otopných tělesech STYL. Bylo zjištěno, že jak otopná plechová tělesa tak i otopná litinová tělesa mají praktický stejný náběh teplot a to za dobu cca 4–5 minut. Ovšem při stejném pokusu, kde bylo simulováno chladnutí, je doba po kterou zůstává litinové otopné těleso natopeno podstatně vyšší. Další značnou výhodou otopných těles je prefabrikace. V současnosti nabízíme dodávku nejen ve veškerých barevných odstínech RAL, ale i možnost lakovat litinová otopná tělesa bezbarvým lakem. Rovněž je možno dodávka litinových otopných těles dle požadované tepelné ztráty v místnosti (v jakémkoliv počtu článků). Při volbě radiátorů typu Styl máte navíc naprosto dokonalý a bezproblémový přístup ke všem částem radiátoru pro údržbu (čištění, popř. nátěr) nesrovnatelný s jakýmkoliv jiným typem radiátoru. více

thumbnail_mytus

Květen

1. 5. 2010 byl ukončen prodej náhradních dílů firmou Viadrus na plynové kotle s označením G21H a G23 jejich stáří přesahuje 20 let. Z důvodu nedostupnosti náhradních dílů u výrobce nelze už tyto kotle opravovat. Proto doporučuji výměnu takto starých kotlů za nové výrobky Viadrusu. Náhrada za tyto kotle je G42, G42ECO(více) a pro samotížné vytápění G36.(více)

foto foto
foto foto